(Görme Özürlüler İçin)
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaşlık No:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
TÜRGÖK Üyelik Formu

Yazı Boyutu Büyüklüğü:
A-|A0|A+


E-Bülten Aboneliği

E-posta Adresiniz

Arkadaşınla Paylaş

İsminiz:

E-posta Adresiniz:

Arkadaşınızın E-posta Adresi:

Gözleri Değil Gönülleri Görüyor

     
 

"Gözleri değil gönülleri görüyor"

AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait kütüphaneler haftası nedeniyle Türkiye’de sadece İzmir’de bulunan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı'nı ziyaret etti.
Resim

AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait kütüphaneler haftası nedeniyle Türkiye’de sadece İzmir’de bulunan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı'nı ziyaret etti.

Kısa adı TÜRGÖK olan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı 2004 yılında görme özürlü rahmetli Gültekin Yazgan tarafından kurulmuş.

İzmir Milletvekili Rifat Sait, eşi Sevilay Sait ve Balkan STK temsilcileri ile birlikte Üçkuyular’daki Türkiye Görme Özürlüleri Kitaplığı'nı ziyaret ederek, buranın çalışmaları hakkında bilgi aldılar ve

sorunlarını dinlediler. Türkiye’de bulunan ve dünyanın değişik ülkelerinde bulunan binlerce görme özürlüye kabartma kitapla okuma imkânı sağlayan kitaplık ücretsiz hizmet sunarak örnek bir davranış sergiliyor. Türkiye’de ilk ve tek olan bu kitaplıkta herkes gönüllülük esası ile ücret almadan hizmet veriyor. Talep olması durumunda yurdun dört bir yanına ücretsiz kitap gönderen kitaplık halkın hayırseverlerin bağışlarıyla ayakta duruyor.

kitaplığı gezen İzmir Milletvekili Rifat Sait, güzel hizmetlerinden dolayı kitaplık çalışanlarını kutladı ve kütüphanecilik haftasını tebrik etti. İzmir Milletvekili Sait; “Onların gözü görmese de gönülleri görüyor, insanın kalp gözü kapanırsa işte o zaman kör oldun diyebilirsin, onlar bizi görmese de biz onları görmeye geldik, her zaman yanlarında olacağız” dedi.

 
 
 
Sosyal Paylaşımlar:   Facebook Logo Facebook   Twitter Logo Twitter   Youtube Logo Youtube   TÜRGÖK