(Görme Özürlüler İçin)
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaşlık No:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
TÜRGÖK Üyelik Formu

Yazı Boyutu Büyüklüğü:
A-|A0|A+


E-Bülten Aboneliği

E-posta Adresiniz

Arkadaşınla Paylaş

İsminiz:

E-posta Adresiniz:

Arkadaşınızın E-posta Adresi:

Nisan 2012 Etkinliklerimiz

     
 

Prof. Dr. Yankı YAZGAN Konferansı Amerikan Koleji - (04.04.2012)

resim
resim
resim
04.04.2012 tarihinde Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı yararına Özel İzmir Amerikan Koleji Okul Aile Birliği desteğiyle Prof. Dr. Yankı YAZGAN “ Yürekli Beyin; Gençlerle İletişim İlkeleri” konulu bir konferans verdi. Konferansa ilgi yoğundu

İbrahim YAZICI'nın Kitaplığımızı Ziyareti (10.04.2012)

resim
10.04.2012 tarihinde kitaplığımızı ziyaret eden İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Şefi İbrahim YAZICI ile Nisan Ayı Arkadaş Dergisi’ne konulmak üzere röportaj yapıldı. Kendisi kitaplık hakkında bilgilendirildi.

SABANCI Projesi Basın Toplantısı (11.04.2012)

resim
resim
resim
Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe programı tarafından desteklenen,  Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı (TÜRGÖK) ve Bergama M Tipi Çocuk Ceza İnfaz Kurumu’nun ortaklaşa yürüttüğü “Engelli Dayanışması ile Engelsiz Gelişim Projesi” kapsamında bir yıldır sürdürülen ve tamamlanan çalışmalarla ilgili olarak 11.04.2012 tarihinde bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya TÜRGÖK Başkanı Tülay YAZGAN, Proje Koordinatörü Füsun DOKUZOĞUZ, Bergama M Tipi Çocuk Ceza İnfaz Kurum Müdürü Battal DOĞAN, Bergama M Tipi Çocuk Ceza İnfaz Kurumu Öğretmeni Nafiz CİVELEK ve İzmir İl Dernekler Müdürü Bülent KORKMAZ katıldı. 12 ay süren projenin sonunda geldiği nokta hakkında basın mensuplarına bilgi aktarıldı.

INNERWHEEL Kulüp Yetkililerinin Kitaplığımızı Ziyareti - (12.04.2012)

resim
resim
resim
INNEWHEEL Kulüp yetkilileri, Başkan Sara PARDO eşliğinde 12.04.2012 tarihinde kitaplığımızı ziyaret ettiler. Ödünç Kabartma Kitap Projesi kapsamında bastırdıkları kitaplar için teşekkür belgelerini Türgök Başkanı Sayın Tülay YAZGAN kendilerine takdim etti.

PEN Yazarlar Kulübü Ödül Töreni - (14.04.2012)

resim
resim
PEN Yazarlar Kulübü, kaybettiğimiz Kurucu Başkanımız Gültekin YAZGAN’a vermeyi planladıkları şükran plaketini, 14.04.2012 tarihinde TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’nda düzenledikleri bir törenle eşi anısına TÜRGÖK Başkanı Sayın Tülay YAZGAN’a sundular. Simurk Kuşu simgesi olan plaketin üzerinde “Sayın Gültekin YAZGAN, olmasaydınız eksiktik.” yazısıyla böyle bir onuru bize yaşattığı için büyük mutluluk duyduk.

Yazar Deniz KAVUKÇUOĞLU 'nun Kitaplığımızı Ziyareti - (20.04.2012)

resim

“Komik Şeyler Yazmak,  Canım Acıyor Baba, Kedi Gülüşü” adlı kitapların yazarı Sayın Deniz KAVUKÇUOĞLU 20.04.2012 tarihinde kitaplığımızı ziyaret etti. Kitaplığımız hakkında bilgi alan Sayın Deniz KAVUKÇUOĞLU ile Arkadaş Dergisi için röportaj yapıldı.

Ödünç Kabartma Kitap Projesi Kapsamında Gönderilen Kitaplar - (23.04.2012)

resim
resim
resim
Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nın başlattığı “Hayalden Gerçeğe Ödünç Kabartma Kitap Projesi” kapsamında basılan kitaplar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilk kez okuyucularına gönderilmeye başlandı. Daha fazla görme özürlüye ulaşabilmek ve kabartma kitap bağışçılarımızın artması bundan sonraki hedeflerimiz arasındadır.

Öykü Yarışması Jürisi - (24.04.2012)

resim
resim
Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı 2. Öykü Yarışması Jürisi Sayın Canan TAN, Muzaffer İZGÜ, Birsen FERAHLI, Mavisel YENER, Hidayet KARAKUŞ, Düriye AYYILDIZ ve Yunus Bekir YURDAKUL 24.04.2012 tarihinde toplanarak TÜRGÖK üyelerinin yolladığı öyküleri değerlendirdiler. Dereceye giren öykülere 16 Mayıs 2012 tarihinde İzmir Sanat Merkezi’nde ödülleri takdim edilecek. 
 
 
 
Sosyal Paylaşımlar:   Facebook Logo Facebook   Twitter Logo Twitter   Youtube Logo Youtube   TÜRGÖK