(Görme Özürlüler İçin)
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaşlık No:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
TÜRGÖK Üyelik Formu

Yazı Boyutu Büyüklüğü:
A-|A0|A+


E-Bülten Aboneliği

E-posta Adresiniz

Arkadaşınla Paylaş

İsminiz:

E-posta Adresiniz:

Arkadaşınızın E-posta Adresi:

TÜRGÖK ve EÜDTMK ''Türk Müziği Eğitiminde Kabartma Nota Materyalleri Geliştirme Projesi''

TÜRGÖK (Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı) ve EÜDTMK (Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı) işbirliğiyle geçtiğimiz ekim ayında başlatılan ''Türk Müziği Eğitiminde Kabartma Nota Materyalleri Geliştirme Projesi'' 18 aralık cuma günü yapılan bir basın toplantısıyla tanıtıldı.
TÜRGÖK ve EÜDTMK işbirliğiyle gerçekleştirilmekte olan bu proje şu anda bu okulda öğrenci olan görme özürlüleri kapsasa da, Türkiye'deki güzel sanatlar liselerinin müzik bölümlerinde ve diğer konservatuvarlarda öğrenci olan ya da müzikle serbest olarak ilgilenen görmeyenlere de yararlı olacaktır. O nedenle bu projenin maddi anlamda da çok daha fazla desteklenerek daha ileriye taşınarak genişletilmesi gerekmektedir.

Basın Toplantısından Görüntüler

Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf
Daha sonra da aynı gün, projeyle ilgili "Ege Üniversitesi Televizyonu"nda bir söyleşi yapıldı.
Düzenlenen basın toplantısıyla ilgili "EÜ TV"nin nin yaptığı haber

TV Söyleşisinden Görüntüler

Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf

Projeyle İlgili Gazete Haberlerinden Örnekler

 
Fotograf
Fotograf
Fotograf
Fotograf
Fotograf
Fotograf
Proje iki aşamalı olarak yürütülmektedir; birinci aşamada görme özürlü öğrenciler için kabartma nota materyalleri arşivi oluşturulması, ikinci aşama da konservatuvarda okuyan öğrencilere kabartma nota sisteminin öğretilerek en iyi şekilde nota yazıp okumalarını sağlayarak eğitimlerini daha kaliteli hale getirmek. Bu eğitim, Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı'nda TÜRGÖK kurucu üyesi ve proje sorumlusu Turgay TUFAN tarafından verilmektedir. Projenin danışmanlığını Prof. sayın Önder KÜTAHYALI yapmaktadır. Söz konusu eğitim ayda dört ders olmak üzere üçer aylık iki dönem halinde planlandı. Birinci dönemin son dersi, 25 aralık 2015 salı günü yapılacak.

Eğitim Çalışmasından Görüntüler

Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf
Projenin ikinci aşaması olan kabartma nota materyalleri oluşturma çalışmaları da yine kitaplığımızda, proje sorumlusu Turgay TUFAN tarafından yürütülmektedir; nota yazım çalışmaları haftanın beş günü, EÜDTMK öğretim elemanı birer kişinin mürekkep baskılı eser ve etüdleri okuyarak kabartma nota sistemine geçirilmesiyle gerçekleştirilmektedir.

Nota Yaım Çalışmalarından Görüntüler

Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf