(Görme Özürlüler İçin)
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaşlık No:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
TÜRGÖK Üyelik Formu

Yazı Boyutu Büyüklüğü:
A-|A0|A+


E-Bülten Aboneliği

E-posta Adresiniz

Arkadaşınla Paylaş

İsminiz:

E-posta Adresiniz:

Arkadaşınızın E-posta Adresi:

Yeni Asır Kadın Dünyası

   

Yeni Asır Kadın Dünyası "Türkçe" için buluştu

Giriş tarihi : 30.03.2011, Çarşamba 20:06 Güncelleme : 20:06

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı ile Yeni Asır Kadın Dünyası, Konak Belediyesi'nin desteğiyle dilimiz için biraraya geldi

Fotoğraf


Yeni Asır Kadın Dünyası ve Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı, Kütüphane Haftası kapsamında 25 Mart Cuma günü ortak bir etkinliğe imza atarak okuma sevgisinin önemi ve Türkiye'de okuma oranı konulu söyleşi düzenledi.
Yoğun ilgi gören söyleşide Türkiye'de okuma oranın düşüklüğünden, Türkçe'nin yanlış kullanılmasına kadar birçok konuya değinildi.

BELEDİYENİN DESTEĞİ
İzmir'de görme özürlülerin eğitimleri ve kültürel gelişimlerine ücretsiz hizmet etmek amacıyla Avukat Gültekin Yazgan önderliğinde kurulan ve başkanlığını Tülay Yazgan'ın yaptığı Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı ile Yeni Asır Kadın Dünyası, Konak Belediyesi'nin desteğiyle bu kez "Türkçe" için buluştu. Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde Yazar Hidayet Karakuş, "Okuma Sevgisi ve Türkçemiz" konulu söyleşi gerçekleştirdi. Ünlü yazar Karakuş, Türkiye'de okumaya olan ilginin azlığına dikkat çekerek Almanya'da 5 bin kütüphanenin bulunduğunu ancak Türkiye'de bu sayının bin iki yüz olduğunu ifade etti.
Kitap okuma alışkalığının küçük yaşlarda kazanılması gerektiğini belirten Karakuş, bu konuda öğretmenlere ve ailelere büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.