(Görme Özürlüler İçin)
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaşlık No:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
TÜRGÖK Üyelik Formu

Yazı Boyutu Büyüklüğü:
A-|A0|A+


E-Bülten Aboneliği

E-posta Adresiniz

Arkadaşınla Paylaş

İsminiz:

E-posta Adresiniz:

Arkadaşınızın E-posta Adresi:

Mayıs 2011 Etkinliklerimiz

     
 

TÜRGÖK Logosu
TÜRGÖK
Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı

Fotoğraf

Çiğli İMBK Kız Meslek Lisesi Öğrencileri TÜRGÖK’te

Çiğli İMBK Kız Meslek Lisesi Öğrencileri 26 Nisan 2011 Tarihi’nde okullarında düzenlenen Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nı ziyaret etti.
Fotoğraf Yenilenen TÜRGÖK Web Sitesi Sayesinde Sesli Kitaplara Ulaşmak Artık Çok Kolay
26 Nisan 2011 Salı günü dernek merkezinde gerçekleşen tanıtım toplantısına web sitesi yenileme projesine destek olan BUCA Rotaract Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri ve TÜRGÖK Yönetim Kurulu üyeleri ve gönüllüleri katıldı.TÜRGÖK Başkanı Tülay YAZGAN, görme özürlü üyelerimizin sitemiz üzerinden tüm sesli kitap arşivimize ulaşması için gerekli olan alt yapıyı sağlayıp, bu web sitemiz’e gerekli desteklerini paylaştıkları için BUCA Rotaract Kulübü’ne teşekkürlerini sunmak üzere bir plaket takdim etti.
Fotoğraf CUMMİNS’ten TÜRGÖK’e Ziyaret
ABD’li otomotiv yan sanayi şirketi CUMMİNS’ in üst düzey yöneticileri 4 Mayıs 2011’de Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nı ziyaret ederek , kitaplık çalışmaları ve birlikte geliştirilebilecek sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi aldılar.
Fotoğraf Kermesimizi Ziyaret Eden Herkese Teşekkürler
Her yıl geleneksel olarak anneler günü öncesi düzenlenen kermesimiz bu yılda 05 Mayıs 2011 tarihinde yoğun bir katılım ile Fuar Ada gazinosunda gerçekleştirildi. 6 aydır çalışmalarını aralıksız sürdüren kermes grubunun el emeği, göz nuru ürünleri oldukça ilgi gördü.
Fotoğraf TÜRGÖK'ün Kütüphaneler Haftasında Başlattığı, Görme Özürlüler Arası I. ÖYKÜ YARIŞMASI Engelliler Haftasında Sonuçlandı
22 Nisan’da sona eren başvuru süresi içinde; yarışmaya gönderilen toplam 30 öyküyü yazarlar Birsen FERAHLI, Canan TAN, Mavisel YENER, Hidayet KARAKUŞ tarafından değerlendirildi. Yarışmada Timpani Kazası isimli eseri ile birinci olan Önder ERESKİCİ netbook bilgisayar, Çok Sesli Renkler isimli eseri ile ikinci olan Hasibe Gezgin BOZTEPE netbook bilgisayar, Tamamlanmamış Düşler isimli eseri ile üçüncü olan Mehmet GÜZEL cep telefonu kazanırken Gümüş Kanatlı At ve Ahmet ( sese Direniş ve Sese Yükseliş), Boşluk, Kırmızı Kapaklı Kitap isimli eserlerin sahipleri Cankut DEĞERLİ, Musaffa DERMAN, Ali Haydar BEN mansiyon ödülü olarak ses kayıt cihazı kazandılar. Koca Kulaklı Göz isimli eseri ile juri özel ödülünü kazanan Nur BERTAN’a da juri üyelerinin kitaplarından oluşan bir set hediye edildi. Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcılara başarı belgesi verilirken, yarışmaya katılan 30 eserin kabartma kitap olarak basılmış hali ve sesli kitap hali hediye edildi.

 

Fotoğraf Mardin’den Ziyaretçilerimiz Vardı
Mardin Eğitim Kültür ve Sanat Derneği 18 Mayıs 2011 Tarihi’nde kitaplığımızı ziyaret ettiler ve faaliyetlerimiz hakkında bilgi aldılar.
Fotoğraf Gönüllüler Bir Arada
25 Mayıs 2011 tarihi’nde Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı yararına Ada Gazinosu’nda düzenlenen yemeğe katılan gönüllülerimiz kitaplık dışında bir araya gelerek keyifli bir gün geçirdiler.
Fotoğraf 5 YAZAR,5 KİTAP Projesi Tamamlandı
E.Ü. İletişim Fakültesi Dekanlığı tarafından dönem başında sesli kitaplar hazırlamak amacıyla başlatılan “5 YAZAR 5 KİTAP… KONUŞAN KİTAPLAR…” isimli proje engelliler haftasında tamamlanmıştır. Proje kapsamında değerli yazarlarımızdan Uğur DÜNDAR’ın İşte Hayatım isimli kitabı, Ertuğrul ÖZKÖK’ün Tuhaf isimli kitabı, Mehmet Ali BİRAND’ın 32.Gün isimli kitabı, Yankı YAZGAN’ın Söz Uçmuş Yazı Kalmış isimli kitabı, Erhan AFYONCU’nun Osmanlının Hayaleti isimli kitabı diksiyon eğitimi almış öğrenciler tarafından seslendirilmiştir. Sesli kitaplar 11 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenen “Engelliler Haftası Özel Etkinliği”nde Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı temsilcilerine takdim edilmiştir. Sesli kitap projesi kapsamında ayrıca Türk Alman Kültür ve Eğitim Vakfı (TAKEV) İlköğretim Okulu ile iletişime geçilmiş ve Minik Yazarlar Kulubü’nün küçük görme engelliler için sesli öykü kitapları hazırlaması konusunda ortak bir çalışma yürütülmüştür. Hazırlanan öykü kitapları temsili olarak etkinlikte İzmir Bornova’da bulunan Aşık Veysel Görme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencilerine takdim edilmiştir. Hazırlanan sesli kitaplar Türkiye’deki diğer illere ve yurt dışındaki görme engellilere ulaştırılmak üzere TÜRGÖK’ e teslim edilmiştir. Projenin hayata geçmesini sağlayan Ketenci İnşaat yetkililerine görme özürlü öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyoruz.

 • TÜRGÖK her geçen gün farklı projelerle tanıtım çalışmalarını genişletiyor. Faaliyetlerimizi genişletmek amacıyla her türlü desteğiniz bizler için çok önemli.
 • Gönüllü çalışmalara katılmak, proje grubuna dahil olmak ya da bağışlarınızla bizleri desteklemek isterseniz 224 26 27 No’ lu telefondan dernek merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.
 •  
   
  Sosyal Paylasimlar:   Facebook Logo Facebook   Twitter Logo Twitter   Youtube Logo Youtube   TÜRGÖK
   
  Facebook Logosu Facebook'ta Paylas