(Görme Özürlüler İçin)
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaşlık No:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
TÜRGÖK Üyelik Formu

Yazı Boyutu Büyüklüğü:
A-|A0|A+


E-Bülten Aboneliği

E-posta Adresiniz

Arkadaşınla Paylaş

İsminiz:

E-posta Adresiniz:

Arkadaşınızın E-posta Adresi:

``Hayalden Gerçeğe`` Ödünç Kabartma Kitap Projesi

     
 

TÜRGÖK Logosu
TÜRGÖK
Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı

Resim

HAYALDEN GERÇEĞE

Ödünç Kabartma Kitap Projesi

Resim

          Büyük hayalini 2004 yılında Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı'nı kurarak gerçekleştiren ve bugün seksen dört yaşında olan TÜRGÖK Onursal Kurucu Başkanımız Gültekin YAZGAN'ın ikinci hayalini gerçekleştirmek üzere Kitaplığımızda ödünç kabartma kitap projesini başlatmış bulunuyoruz.

          Amacımız; TÜRGÖK'ün İlköğretimde okuyan 7-14 yaş üyelerinin parmaklarıyla kitap okuma zevkini tatmaları, kitaplık olanaklarından daha çok yararlanmaları, okudukları kitapları  zamanında geri gönderme bilincini kazanmalarıdır. Gören ya da görmeyen çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar, ilköğretim çağındaki çocukların, dinlemekten daha çok, okumaktan zevk aldıklarını ortaya koymaktadır. Doğal olarak görmeyen çocuklarımız için de bu son derece önemlidir. Ödünç kabartma kitap projesi, TÜRGÖK üyesi çocuklarımızın kabartma okumalarını hızlandırmalarını, imla ve ifadelerini güçlendirmelerini sağlayacaktır. Türkiye'den ve Dünyadan klasiklerin yanı sıra günümüzün sevilen çocuk edebiyatı yazınlarını okuyarak kitap okuma hazzını tadacaklar ve geleceklerine temel oluşturacak kültürel dünyayla yakından tanışacaklardır.

KİTAP EN GÜZEL HEDİYE…

          Görme Özürlü Kişilerin eğitimi, varlığımızın temel amacıdır. Bu bağlamda, çocuklarımız projemizin önceliğini alacaklardır. Süreç içerisinde kabartma yazı okuyabilen yetişkin üyelerimiz için kitap basımı gerçekleştirilecektir.

          Üretimi daha maliyetli ve zahmetli olan kabartma kitapların çok sayıda kişiye ulaşabilmesi için desteğe gereksinimimiz var. Siz de "Hayalden Gerçeğe Ödünç Kabartma Kitap" projemize katkıda bulunabilirsiniz. Kişi ve kurumların, kendileri ya da değer verdikleri bir kişinin "Adına" ya da "Anısına" kitap basımına destek olmaları mümkündür. Böylece destekçilerimizin adları kitapları okuyan çocuklara ulaşacak, değer verdiğiniz insanların adları, “Anısına” bastırdığınız kitaplarda yaşayacaktır.

          Projeyle ilgili daha ayrıntılı bilgi için TÜRGÖK yetkilileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Saygı ve sevgilerimizle,

(TÜRGÖK) Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı

www.turgok.org

Telefon: (0232) 2242627

 
 
 
Sosyal Paylaşımlar:   Facebook Logo Facebook   Twitter Logo Twitter   Youtube Logo Youtube   TÜRGÖK