(Görme Özürlüler İçin)
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaşlık No:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
TÜRGÖK Üyelik Formu

Yazı Boyutu Büyüklüğü:
A-|A0|A+


E-Bülten Aboneliği

E-posta Adresiniz

Arkadaşınla Paylaş

İsminiz:

E-posta Adresiniz:

Arkadaşınızın E-posta Adresi:

TÜRGÖK 1. Öykü Yarışması Engelliler Haftası'nda Sonuçlandı

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nda düzenlenen 1. Öykü Yarışması’nda,  Sayın Önder ERESKİCİ Birincilik Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. Törende aramızda bulunamadığından ödülü kendisi yerine Sayın Rasim ÜNVER’e,  jüri üyesi değerli yazarımız Birsen FERAHLI tarafından takdim edilmiştir.
TÜRGÖK'te düzenlenen 1. Öykü Yarışması’nda,  Sayın Önder ERESKİCİ Birincilik Ödülünü almaya hak kazanmıştır. Törende aramızda bulunamadığından ödülü kendisi yerine Sayın Rasim ÜNVER’e,  jüri üyesi değerli yazarımız Birsen FERAHLI tarafından takdim edilmiştir.

 

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı’nda düzenlenen 1. Öykü Yarışması’nda İkinci Mansiyon Ödülü’nü almaya hak kazanan Sayın Musaffa Derman’a ödülünü jüri üyesi değerli yazarımız  Mavisel YENER takdim etmiştir.

TÜRGÖK'te düzenlenen 1. Öykü Yarışması’nda İkinci Mansiyon Ödülünü almaya hak kazanan Sayın Musaffa DERMAN'a ödülünü jüri üyesi değerli yazarımız  Mavisel YENER takdim etmiştir.

TÜRGÖK’te düzenlenen 1. Öykü Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü’nü almaya hak kazanan üyemiz Sayın Nur BERTAN’a ödülünü Jüri üyesi değerli yazarımız  Canan TAN takdim etti.

TÜRGÖK’te düzenlenen 1. Öykü Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü’nü almaya hak kazanan üyemiz Sayın Nur BERTAN’a ödülünü Jüri üyesi değerli yazarımız  Canan TAN takdim etti.

TÜRGÖK 1. Öykü Yarışması Ödül Töreni’ne katılan jüri üyeleri, ödül kazananlar ve konuklarımızla beraber

TÜRGÖK 1. Öykü Yarışması Ödül Törenine katılan jüri üyeleri, ödül kazananlar ve konuklarımızla beraber

TÜRGÖK’te düzenlenen 1. Öykü Yarışması Töreni’nde kitaplık binamızın alınmasında büyük katkı sağlayan Sayın Yüksel - Berksan ATAKAN çifti, İzmir İl Dernekler Müdürü Sayın Bülent KORMAZ, Eski Konak Belediye Başkanı Sayın Muzaffer TUNÇAĞ da davetliler arasındaydı
TÜRGÖK’te düzenlenen 1. Öykü Yarışması Töreni’nde kitaplık binamızın alınmasında büyük katkı sağlayan Sayın Yüksel - Berksan ATAKAN çifti, İzmir İl Dernekler Müdürü Sayın Bülent KORKMAZ, Eski Konak Belediye Başkanı Sayın Muzaffer TUNÇAĞ da davetliler arasındaydı.

          2004 yılında İzmir’de görme özürlülerin eğitimleriyle kültürel gelişimlerine ücretsiz hizmet etmek amacıyla Av. Gültekin YAZGAN önderliğinde kurulmuş olan; Türkiye’nin ilk ve tek görme özürlüler kitaplığı olan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı 16 Mayıs 2011 Pazartesi günü saat 15:30’da yazarların ve protokolün katılımıyla öykü yarışmasının sonuçlarını açıkladı.

          22 Nisan’da sona eren başvuru süresi içinde, yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından gönderilen toplam 30 öyküyü yazarlar Birsen FERAHLI, Canan TAN, Mavisel YENER, Hidayet KARAKUŞ değerlendirdi.

          TÜRGÖK Yönetim Kurulu Başkanı Tülay YAZGAN yaptığı konuşmada: “Kuruluşumuzdan bu yana kitaplıkların bir kitap deposundan ibaret olmadığına, eğitime ve kültürel gelişime hizmet eden etkinlikler de düzenlemeleri gerektiğine inanıyoruz ve bu nedenle gelenekselleşecek bir etkinliğe imza atmak istedik. Yarışmayı özellikle Kütüphaneler Haftası'nda başlattık ve Engelliler Haftası'nda sonuçlandırdık; her yıl aynı dönemde sürdürülebilir bir etkinlik hedefliyoruz. Ana temanın "Ses" olarak belirlendiği yarışmada, değerli yazarlarımız bizleri kırmayarak juri üyeliğini üstlendiler. Hatta o kadar zorlandılar ki, 3 adet mansiyon ödülü konmuş olmasına karşın, teşvik amacıyla çok beğendikleri bir esere de juri özel ödülünü vermek istediler. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz; gelecek senelerde sürdürmek istediğimiz bu yarışmaya ilginin ve katılımın artacağına inanıyoruz” dedi.

          Yarışmada "Timpani Kazası" isimli öyküsüyle birinci olan Önder ERESKİCİ netbook bilgisayar, "Çok Sesli Renkler" isimli öyküsüyle ikinci olan Hasibe Gezgin BOZTEPE netbook bilgisayar,"Tamamlanmamış Düşler" isimli öyküsüyle üçüncü olan Mehmet GÜZEL cep telefonu kazanırken, "Gümüş Kanatlı At ve Ahmet (Sese Direniş ve Sese Yükseliş)", "Boşluk", "Kırmızı Kapaklı Kitap" isimli öykülerin sahipleri Cankut DEĞERLİ, Musaffa DERMAN, Ali Haydar BEN, mansiyon ödülü olarak ses kayıt cihazı kazandılar. "Koca Kulaklı Göz" isimli öyküsüyle juri özel ödülünü kazanan Nur BERTAN’a da juri üyelerinin kitaplarından oluşan bir set hediye edildi. Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcılara başarı belgesi verilirken, yarışmaya katılan 30 eserin kabartma kitap olarak basılmış hali ve sesli kitap hali hediye edildi.

Bu ödüllerin edinilmesinde destek olan kişi ve kurumlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Prof.Dr. Halil ŞENGONCA
Şehriban AŞIKOĞLU
Işın Kemancı IŞIKLAR ve
Arkadaşları
İzmir Üniversitesi
Özpoyraz Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.
Güzel Günler Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.