(Görme Özürlüler İçin)
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaşlık No:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
TÜRGÖK Üyelik Formu

Yazı Boyutu Büyüklüğü:
A-|A0|A+


E-Bülten Aboneliği

E-posta Adresiniz

Arkadaşınla Paylaş

İsminiz:

E-posta Adresiniz:

Arkadaşınızın E-posta Adresi:

Oğuz UĞUR`un Annesi Diyor ki:


           Ben Emine Uğur, Oğuz Uğur’un annesiyim. Oğuz bu sene Sosyal Bilimler Lisesi hazırlık sınıfına başladı. Lise fen liseleri düzeyinde, bu liseyi, başarılı çocuklar tercih ediyor. Bir yılı hazırlık olmak üzere lise beş yıllık. Oğuz liseye başladı ama devlet hazırlık sınıflarına kabartma kitap göndermiyormuş. Zaten hazırlık sınıfında Oxford’un İngilizce Eğitim kitapları kullanılıyormuş. Kaldık mı ortada?         

Oğuz ayrı üzülüyor ben ayrı üzülüyorum. Oğuz’un birkaç kez gözünden yaş süzülmüş. “Allah’ım benim kitabım yok, defterim yok. Nasıl başaracağım?” demiş. Diğer çocukların arasında sanki yetim çocuk gibi kalmış. Kabartma kitap konusunda nereye başvurduysak olumsuz cevap aldık. Elinde bulunanların da kitaplarının düzeyi düşük, Oğuz’un işine yaramadı.

Neyse Oğuz zar zor ilerlerken Öğretmenler Günü’nde Tülay Hoca’yı aradım. Sıkıntımızdan ve kitaplardan bahsettim. Tülay Hanım kitapları kabartmaya çevirebileceklerini söyledi. Bir sevindik, bir sevindik anlatamam. Kitapların kabartmaya çevrilebileceğini duyunca Oğuz da çok sevindi kendine güveni geldi. Kitapların kabartmaya çevrilebileceği Oğuz’u öyle umutlandırdı ki, teşekkür alabilir miyim derken,  son hafta takdir aldığını, son gün de yüz başarılı çocuk arasında dönem birincisi olduğunu öğrendik.

Öğretmeni normal kitaptan İngilizce ödev verdi, artık harf harf okurum diye düşünüyordum, eve geldik, öğretmenin ödev verdiği iki cildi geldi. Verilen ödev de zaten gelen o iki cildin içindeymiş. Dört ciltte bundan bir hafta önce gelmişti ama Oğuz yatılı okulda kaldığı için kitapları görmemişti. Kabartma kitaplar Oğuz’a öyle güzel bir karne hediyesi oldu ki… Yarın da doğum günü,  aynı zamanda doğum günü hediyesi… bundan muhteşem bir hediye alamazdı.

Birinci dönemi kitabı olmadan, ikinci döneme basılacak olan kitapların özgüveniyle birincilikle bitirdi. İnşallah ikinci dönemi de TÜRGÖK’ün gönderdiği kitaplarla birinci bitirir. Kabartma kitapların sayesinde “Oğuz’u kimse tutamaz.” diyorum, emeği geçen herkese can-ı gönülden teşekkür ediyorum.