(Görme Özürlüler İçin)
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaşlık No:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
TÜRGÖK Üyelik Formu

Yazı Boyutu Büyüklüğü:
A-|A0|A+


E-Bülten Aboneliği

E-posta Adresiniz

Arkadaşınla Paylaş

İsminiz:

E-posta Adresiniz:

Arkadaşınızın E-posta Adresi:

Yüksel-Berksan ATAKAN (29.01.2013)


Değerli Tülay Hanım, değerli Yöneticiler, değerli Gönüllüler ve Konuklar

             Sözlerime önce bu Kitaplığın kurulmasına öncülük eden üstün insan Gültekin Beye acil şifalar dileyerek başlayayım. Onun öncülüğünde ve eşi Tülay hanımın bir yaşam boyu süren yoğun çalışma ve savaşımı sonucu bugünlere gelindi ve kitaplık bugün sayıları 4 bini geçen görme özürlüye hizmet verebilir duruma geldi. Onlarla birlikte bu çorbada tuzu olan tüm arkadaşlarının, kitaplığın eski ve yeni yöneticilerinin, Sevinç ve Yıleri arkadaşlarımızın, tüm gönüllülerin katkıları, hizmetleri de büyüktür ve övgüyle anılması gerekir. Ana binanın satın alınmasında Yeni Asır Gazetesinin açtığı kampanyayla toplanan bağışları yapanları ve gazetenin yönetimini bu güzel girişimleri nedeniyle tekrar kutluyoruz.
              Bugün sevinçliyiz. Çünkü Kitaplık yeni ek bir çalışma yeri kazandı. Geçen yıl hizmete açılan geniş çalışma yerine geldiğimizde buranın da dar gelmeye başladığını gördük ve kitaplık yakınındaki bir yerin satın alınmasını önerdik ve katkıda bulunabileceğimizi söyledik. Sonunda buraya karar verildi ve satın alındı. Çok da iyi oldu. Çünkü yanıbaşındaki bir çalışma yeri kitaplıkta çalışanların işlerini, birbirleriyle iletişimini kolaylaştıracak, daha verimli çalışmalarını sağlayacaktır. Buranın satın alınması için yaptığımız bağışa ekleme yapanları ve satın alınması için girişimde bulunanları Emlakçı Menderes Bey dahil eşim Berksan ile birlikte kutluyoruz. Böylelikle binlerce görme özürlüye Kitaplığın vermekte olduğu hizmet biraz daha kolaylaşacak ve belki daha çok kişiye ulaşılması sağlanacaktır.
              Burada, daha önce söylediklerimi tekrar edersem: Bu kitaplık yöneticileriyle, gönüllüleriyle  ürettikleri kabartma kitaplar, sesli dergi ve kitaplarla binlerce görme özürlünün karanlık dünyasına ışık tutuyor, onlara dünyaya açılan bir pencere oluyor. Umarız yakında devlet ve büyük, küçük şirketler de ellerini uzatırlar ve çalışmalarınız daha da büyüyerek çok daha görme özürlüye hizmet verebilirsiniz.
              Bu düşüncelerle daha verimli çalışmalarınıza katkıda bulunabiliyorsak kendimizi mutlu hisseder, başarılı çalışmalarınızın artarak sürmesini diler, yeni ek çalışma yerinizin hayırlı ve uğurlu olmasını can-ı gönülden dileriz.
              Hepinize saygı ve sevgilerimizle.