(Görme Özürlüler İçin)
ÜYE GİRİŞİ

Vatandaşlık No:
Şifre:
 
Şifremi Unuttum
TÜRGÖK Üyelik Formu

Yazı Boyutu Büyüklüğü:
A-|A0|A+


E-Bülten Aboneliği

E-posta Adresiniz

Arkadaşınla Paylaş

İsminiz:

E-posta Adresiniz:

Arkadaşınızın E-posta Adresi:


TÜRGÖK’teki Arkadaşlara K üçük Bir Teşekkür Yazısı

2012 nin haziran ayının sonlarında İnternete gezinirken Türgök’ü buldum. Arayıp bilgi aldım. Türgök deki çalışmaları öğrenince çok heyecanlandım, çünkü sesli kitapları çok aramıştım. Kitap okumayı çok seviyordum ama çabuk yoruluyordum. Okuma gözlüğü veya büyüteç aleti ile okuyor ve  böylece de fazla okuyamıyor ve uzun zaman gerekiyordu bir kitabı bitirmem için. Annem, kardeşim, kuzenim ve en çok da babamla bir çok roman okuduk ama her zaman vakit bulamıyorduk, böylece  yine aksaklıklar oluyordu kitabın bitmesinde. Temmuz ayından itibaren hangi kitabı istesem geliyor, istediğim her vakitte dinleyebiliyorum. Böylece kısa bir zamanda istediğim kadar istediğim kitapları bitirmiş oluyorum. Halen her kitabın sonuna kadar dinleyince, bir kitap daha bitirmiş olduğuma anlatılmaz bir şekilde çok seviniyor ve mutlu oluyorum.
Ayrıca aylık Arkadaş dergisi de çok güzel bir çalışma. Onu da severek dinliyorum. Değişik alanlarda bilgiler öğreniyorum, gülüyorum, eğleniyorum ve düşünmeme vesile oluyor.
Türgökte kabarta kitap çalışması olduğunu da öğrendikten sonra Braille alfabesi öğrenmek arzusu oluştu. Şu an kabartma yazı öğreniyorum. Parmaklarımla yorulmadan her yerde dokunarak okumak istiyorum.
Özelikle beni bir defa daha çok mutlu eden çalışma ‘’İngilizce de en çok kullanılan 3000 bin kelime’’ Sözlüğünün okunmuş olması. Kelimenin ne manaya geldiği okunuyor, örnek bir cümle veriliyor ve kelimeyi tek tek harf harf nasıl yazıldığı da okunuyor. İngilizce dilini biraz bilsem de çok kelime eksiğim vardı ve kelime öğrenmek istiyordum böylece bu fırsatı da bulmuş oldum.
Benim tarafımdan sadece bunları yazdım. Kim bilir kimlere nasıl başka türlü de faydalı olunuluyordur. Kim bilir kimler nasıl mutlu ediliyorlardır.
tüm çalışmada katkısı bulunan Türgök’deki  arkadaşlara çok ama çok TEŞEKKÜR EDERİM.
Allah razı olsun. Çalışmalarınızda bu kadar titiz ve özverili davrandığınız için. Çalışmalarınızın devamını dilerim. Hayatınızda da daima salık ve mutluluk dilerim. Görüşmek üzere!

Maide Ferdane ÇEKER