Birsen Efeoğlu Özgeçmiş

 

Eğitim hayatı sırası ile Alsancak Gazi İlkokulu, Buca Ortaokulu, Izmır Kız Lisesi ve Ege Üniversitesi  Ziraat Fakültesi  Bağ-bahçe Bölümünden Yüksek Lisans seviyesinde 1969 da mezun olmuş ve İngilizce bilmektedir.

1989 yılına kadar Tarım Bakanlığında,sırasıyla Edremit Zeytincilik Araştırma İstasyonu, Trabzon'un Of , Eskişehir'in Sarıcakaya, Kars'ın Göle, Bingöl'ün Solhan, Bilecik'in Osmaneli, Konya'nın Seydişehir, Giresun'un Bulancak, Kırklareli'nin Babaeski İlçelerinde Tarım ilçe Müdürlüklerinde , son olarak da Izmir Tarım Il Müdürlüğü Kontrol Şubesinde çalışmıştır.

1999 yılında emekli olan, sonrasında 11 yıl gayrimenkul danışmanlığı yapmıştır. 2010 yılından başlayarak Türgök gönüllüsü olarak sesli kitap hazırlama biriminde çalışmaktadır.

Eşi Nejat Efeoğlu, kaymakam ve vali yardımcısı olarak  devlet hizmetinde çalışmıştır. 1973 doğumlu oğlu Candan, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde akademisyen (Çene cerrahi ABD da doçent) olarak çalışmakta olup eşi de meslekdaşıdır. 13 yaşında kız, 6 yaşında oğlan 2 torun sahibidir.

Geri Dön