Biz Kimiz

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı, yurdumuzda yaşayan görme özürlüler ile yurt dışında yaşayıp da Türkçe bilen görme özürlülerin, yazılı kaynaklara erişimini sağlamak üzere; 11 yaşında geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeden eğitimci, yazar, çevirmen ve avukat Gültekin YAZGAN önderliğinde 2004 yılında İzmir'de kurulmuştur. 

TÜRGÖK, görme özürlülerin eğitimleri ile kültürel gelişimlerine ücretsiz hizmet eden Türkiye’nin ilk ve tek görme özürlüler kitaplığıdır. Kitaplık hizmeti alan  görmeyenler bu vasıta ile kendi kitaplıklarını da  oluşturmaktadırlar.

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı, Türkiye’nin her yerine, ayrıca İngiltere, Hollanda, Kıbrıs, Amerika, Almanya’ya ücretsiz ve geri iadesiz hizmet vermektedir. Hizmet ulaştırdığı  görme özürlü üye sayısı 6000 i aşmaktadır.

TÜRGÖK, sayıları altı bini aşan Kitaplık üyelerine sesli ve kabartma (Braille) baskılı roman, E-KPSS, KPSS, İngilizce  MP3 formatında sesli arkadaş dergisini hazırlanarak ücretsiz olarak kargo ile adreslerine göndermektedir

Tüm bu hizmetler, sayıları 400’ü aşan gönüllü destekçi ve bizlere kuruluşumuzdan itibaren destek olan destekçilerimiz sayesinde üretilmektedir.

Amacımız görmeyen kişilerin Türkçe okur yazarlık oranını arttırmak, eğitim ve kültürlerine katkıda bulabilmek ve bu amaçla yaşam kalitelerini yükseltmektir.

Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı bugüne değin gerek farklı proje ve tanıtım faaliyetleri ile gerekse medyada yer alarak bilinirlik oranını her geçen gün arttırmaktadır. Buna bağlı olarak üye sayısı da artmaktadır.

Go Back